22.6.2017 / Gösterim Sayısı : 197

Nevşehir’de Kadir Gecesi Münasebetiyle Süt İkramında Bulunuldu

#KADİR GECESİ

 Kadir Gecesi münasebetiyle Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca tüm illerde uygulanan program gereğince, Nevşehir Merkez Kurşunlu camiinde, Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce, Nevşehir Damızlık Sığır Yetiştiricileri  Birliği katkılarıyla  vatandaşlarımıza süt ikramın da bulunuldu.

               Programa Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan YILMAZ, İl Müdür Yardımcıları Gürol ÇETİN ve Necmettin SAPMAZ,   Şube Müdürleri, İlçe Müdürleri, kurum çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

               Vatandaşların ilgi gösterdiği programın başında; Nahl Suresinin 66. Ayetinin "Gerçekten size sağmal hayvanlarda da bir ibret vardır. Biz, size onların karınlarındaki fışkı ile kan arasından, lezzetli ve içenlerin boğazlarından kolayca kayıp giden halis bir süt içiriyoruz." mealine dikkat çeken İl Müdürü Okan YILMAZ; Dengeli bir beslenme, sağlıklı bir yaşam ve nesil  için toplumumuzda ve özellikle çocuklarda süt içme alışkanlığının artırılması ve özendirilmesi gerektiğini belirtti ve  İslam Aleminin Kadir Gecesini tebrik ederek,  "Bu mübarek gecenin ülkemize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesi temenni ediyorum." dedi.


''