15.4.2017 / Gösterim Sayısı : 353

Nevşehir’de 24 Girişimciye 16 Milyon TL Kırsal Kalkınma Yatırımı…

#KKYDP FOTO

11. Etap, Tarıma Dayalı Kırsal Kalkınma Yatırımların Desteklenmesi Programı kapsamında   projesi onaylanan  Nevşehir'den 24 girişimci 16 Milyon TL tutarında yatırım yapacak.

 

Projesi onaylanan girişimciler Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce Düzenlenen Tanıtım toplantısıyla yatırım sürecinde neler yapacakları hakkında bilgilendirildiler.

 

Toplantıda konuşma yapan Nevşehir Milletvekili Ecz. Mustafa AÇIKGÖZ 2003 Yılından bu yana Nevşehir'de Gıda Tarım ve Hayvancılık alanında 800 Milyon TL. hibe desteği sağlandığını belirterek hayata geçirilen Milli Tarım projesiyle hem çiftçi hemde memleketin kazanacağını, daha  istikrarlı ve müreffeh bir Türkiye için çalıştıklarını  ifade etti.  

 

Nevşehir Milletvekili Mustafa AÇIKGÖZ açıklamasının devamında "16 Nisan Anayasa değişikli halkoylamasına saatler kala hiç kimsenin kaygısı olmasın çabamız, gayretimiz daha aydınlık ve gelecek nesiller için üreten bir Türkiye" diyerek girişimcilere bereketli kazançlar temennisinde bulundu ve yatırımların artması için çalışmaların sürdürüleceğini bildirdi.

 

Program akışı içerisinde söz alan yatırımcılar verilen hibe destekleri sayesinde işletmelerini büyüterek teknolojilerini yenilediklerini, daha güçlü, ulusal ve uluslararası piyasalarda rekabet gücünü artıracak yatırımlar için devlet desteğinin önemli katkılar sağladığını ve yatırımcıların önünü açtığını vurgulayarak emeği geçenlere teşekkürlerini bildirdiler.    

 

15.04.2018 


''